O czym świadczy kurz na sprzęcie elektronicznym w twojej firmie ?

Czyszczenie komputerów dla Firm

Zakurzony monitor. Brudna klawiatura. Brak baterii do myszki. To wszystko codzienność w wielu firmach. Zazwyczaj nie mamy czasu na czyszczenie sprzętu elektronicznego. Bywa też, że brak nam w tym temacie odpowiedniej wiedzy i wolimy zostawić sprzęt tak, jak jest niż go uszkodzić. Fakt, że wyczyszczenie laptopa nieodpowiednim preparatem może niekorzystnie wpłynąć na jego działanie. Jednak czekanie aż zarośnie kurzem też nie jest dobrym rozwiązaniem. Co w związku z tym zrobić?

Zwróć się po pomoc do firmy komputerowej

Możesz skorzystać z naszej oferty lub wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google frazę: ,,czyszczenie komputerów”, a wyskoczy nam całkiem sporo wyników. Okazuje się, że firmy, które mają w swojej ofercie naprawę sprzętu elektronicznego, często zajmują się też czyszczeniem elektroniki.

Jakie korzyści daje regularne odkurzanie sprzętu elektronicznego?

Przede wszystkim poprawia jego pracę. Gdy zlecimy komuś na przykład usunięcie pyłu i kurzu z wentylatorów, to będą one na pewno ciszej działały. Nie czyszczony wentylator nie tylko jest głośny, ale może doprowadzić do przegrzania komputera. Kolejnym elementem, z którego warto byłoby usunąć kurz jest radiator, czyli część odpowiedzialna za odprowadzanie ciepła z procesora lub z karty graficznej. Czysty radiator zapewnia prawidłową temperaturę procesora i karty graficznej. W dodatku czyszczenie sprzętu elektronicznego sprawia, że praca całego komputera jest o wiele bardziej stabilna. Gdy komputer lub laptop jest przegrzany, to nie działa poprawnie. Może się często resetować bez żadnego uprzedzenia, co może grozić utratą danych.

Czyszczenie serwerów i sprzątanie w serwerowni

Musisz pamiętać o tym, że serwery oraz urządzenia sieciowe w firmie także wymagają systematycznego czyszczenia. Dzięki temu unikniesz ryzyka przestoju pracy w swojej firmy spowodowanego bardzo poważną awarią sprzętu elektronicznego, która mogłaby być spowodowana wyładowaniami elektrostatycznymi lub zalegającym tam kurzem. W dodatku gdy zdecydujesz się na posprzątanie serwerowni, to temperatura w tym pomieszczeniu spadnie. Dzięki temu w dłuższym okresie zaoszczędzisz na energii elektrycznej.